Marina 24


Marina 24

Marina 24, yaşama en yakın “ev”i keşfetme düşüncesinden doğdu. Modern kentli insanın aile yaşamı, yenilikçi bir mimari ile 24 saat üzerinden ele alındı. “Ev” barınmak için değil yaşamak için yeniden tasarlandı. “Ev yaşamı” yaratıcı ortak alanlarla ve kamusal mekânlarla bütünleştirilerek farklı bir yaşam deneyimine dönüştürüldü.

Elinizi uzatsanız denize dokunabileceğiniz bir alanda tasarıma başlamak haliyle mimara farklı bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Arazinin kotlu geometrisinin mimariye getirdiği zorluğu denize açılan büyük açık alanda yaptığımız kademelerle denize ulaştırarak artı değere dönüştürebildiğimizi düşünüyorum. Denizle görsel bağı projenin büyük yüzdesinde kurabildik. Kanımca Marina24 deniz tarafında yer alan yaşam alanıyla da çevrede bir buluşma noktasına dönüşerek bölge için önemli bir yaşam merkezi olacaktır. Özetle bu proje çevrenin dingin yapısı içinde günümüzün modern ruhunu yansıtan bir tasarım olması için uğraş verilen bir proje oldu. Marina 24 bu anlamda kentin diğer ayrıcalıklı projelerinden ayrışan bir proje olacaktır.

İLHAM KAYNAĞIMIZ SAHİL YAŞAMININ GETİRDİĞİ HUZUR VE DİNGİNLİK

Marina 24, konumu itibarıyla sahil ve deniz ile iç içe geçen bir yaşam kurgusunu, ev sahiplerine en derin şekilde hissettirme amacını taşıyor.